ATARI FAN

Atari Fan został wymyślony przez Vulgara podczas przejazdu na pamiętne party Error in Line w 99 roku, tak mi się wydaje… rozmawialiśmy o tym w pociągu… Paweł był mocno już wciągnięty w demoscenę, pisał i współtworzył ostatnie numery magazynu dyskowego Echo. Tworzył grafiki na SillyVenture, wcześniej na Quasty a także niemieckie wspomniane wcześniej EIL.

Stworzył cztery pierwsze numery Atari Fana.. niestety nie będzie już brał udziału w kolejnych numerach pisma… będziemy starali się godnie ciągnąć jego temat.

Zawsze zapamiętam go jako wielkiego miłośnika Atari i do końca tej marce oddanego.

Pierwsze 4 numery z Vulgarem po nocach siedzieliśmy w pracowni i drukowaliśmy na drukarce cyfrowej Minolta, później bigowaliśmy i zszywaliśmy je. Teraz, 5-ty numer wydrukowany został już w drukarni offsetowej jak każde pismo które trafia na rynek. Zastanawiałem się czy to dobry krok, pytałem się wcześniej paru osób ale jednoznacznej odpowiedzi nie dostałem. Otrzymałem ją na premierzem na SillyVenture 2k17, wszystkim taka forma się spodobała jednak. I takiej będziemy się raczej trzymać, chyba że nie będzie dostatecznej ilości chętnych na pismo drukowane (tak żeby się koszt druku przynajmniej zwrócił).

Wersja 5-ta AF liczy sobie 52 strony i jest edycją specjalną na SillyVenture (i podobnie jak prace spływające na wszystkie compo, teksty do AF#5 spływały do ostatniej minuty przed deadline – czyli momentem oddania do druku) i nazwałbym en numer Atari Fana party version 😉 lub co niektórzy nazywają ją także TDC edition 🙂

czy były jakieś problemy ? jednymi to był CZAS, przez kilka ostatnich dni przed drukiem siedzieliśmy z Krollem, on w Krakowie, ja w Gdańsku i pracowaliśmy non stop 24/h przez 3 dni ostatnie, on formatował, sprawdzał treść, ja tą treść dostawałem, robiłem skład, nie czytając nawet co jest w niej zawarte, obrabiałem zdjęcia.

wszystko fajnie wyszło – najlepsze jest ciepłe przyjęcie i pytania co jak powstawało i to jest energia która motywuje – dzięki mOOnie, Duddie, KAZ, Wieczór, Bartek030 i wielu innych.

Dziękuję BARDZO autorom tekstów czyli Yerzmiejowi, TDC’owi, Sachemu, Sikorowi, Krollowi oraz Jesionowi a także Adamowi Zalepie. Dziękuję także tym tym którym się nie udało dosłać tekstów 🙂 dzięki tym drugim mamy je na kolejny numer AF a także motywowały żeby zrobić numer piąty:).

dziękuję za sprzedaż obwoźną na SV2k17 AdamowiK i Jesionowi, za wzięcie numerów do W-wy TDCowi. KAZowi z ogólne wsparcie !

Stachowi dzięki za złożenie w całość, połączenie kilku PDFów celem wysłania do drukarni (AF składany był artykuł po artykule, aby komp go udźwignął ale o tym w numerze 6-tym)

za wsparcie techniczne czyli ugrade Atari TT030 Bartkowi030 który to dowalił dodatkowe kości w ST Ram’ie  do 10 MB a także wymienił na CICHY wiatraczek (co za ulga dla mieszkańców domu !!) a także RJ1307 za rozlutowanie, naprawienie ścieżek i wlutowanie wszystkiego lepiej niż fabryka by to robiła w karcie graficznej VME !

dzięki i miłego czytania

Piter

ps stworzyłem tutaj sklepik ale nie wiem czy działa 😉 zamówienia to możecie pod postami na AOL lub AA lub pisać na adres piter@atarifan.pl

Nowości

Bestsellery